kinder mléčný řez recept s medem

Kinder mléčný řez s medem je lahodný dezert, který můžete snadno připravit doma. Tento recept kombinuje klasický kinder mléčný řez s jemnou sladkostí medu, což dodává tomuto dezertu zajímavou chuťovou rovnováhu.

Ingredience:

Pro přípravu kinder mléčného řezu s medem budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 balení kinder mléčného řezu
  • 2 lžíce medu
  • 100 g másla
  • 200 g hořké čokolády
  • 200 g mléčné čokolády
  • 200 ml smetany ke šlehání
  • 200 g piškotů

Postup:

1. Nejprve rozpusťte máslo spolu s medem v hrnci na mírném ohni. Po dokončení nechte směs vychladnout.

2. Rozdělte piškoty na polovinu a jednu polovinu rozemelte v mixéru na drobné strouhance.

3. Smíchejte rozemleté piškoty s máslem a medem, dokud nevznikne kompaktní hmota.

4. Tuto směs rozetřete na dno dortové formy vyložené pečicím papírem a dobře ji zhladte.

5. V hrnci rozehřejte smetanu ke šlehání a přidejte do ní nakrájenou čokoládu. Míchejte, dokud se čokoláda úplně nerozpustí a vznikne hladká směs.

6. Tuto čokoládovou směs nalijte na piškotový základ v dortové formě a dejte do lednice ztuhnout minimálně na 4 hodiny, ideálně přes noc.

7. Poté, co se kinder mléčný řez dostatečně ztuhnul, vyjměte ho z formy a nakrájejte na porce.

Podávání:

Kinder mléčný řez s medem podávejte jako dezert k oblíbenému nápoji, například kávě nebo čaji. Můžete ho ozdobit čerstvým ovocem nebo šlehačkou podle vašeho gusta.

Tento recept na kinder mléčný řez s medem je skvělou volbou pro všechny milovníky čokolády, kteří hledají něco nového a originálního. Připravte si ho doma a nechte se unést jeho lahodnou chuťovou kombinací!

Variace a doporučení:

Pokud chcete přidat do kinder mléčného řezu s medem další chuťové vrstvy, můžete do čokoládové směsi přidat nasekané ořechy nebo sušené ovoce podle vašeho výběru. Tím vytvoříte ještě bohatší a pestřejší dezert.

Alternativní ingredience:

Místo hořké čokolády můžete použít bílou čokoládu pro jemnější chuťový zážitek. Rovněž můžete experimentovat s různými druhy medu, jako je třeba květový med pro delikátnější sladkost.

Ingredience Množství
Bílá čokoláda 200 g
Květový med 2 lžíce
Mandle (nasekané) 50 g

Nejčastěji kladené otázky:

  • Jak dlouho vydrží kinder mléčný řez s medem? Dezert lze skladovat v chladničce až 3-4 dny, ale doporučuje se konzumovat co nejdříve pro zachování svěžesti.
  • Je možné přidat do kinder mléčného řezu s medem další ingredience? Ano, můžete přidat různé ořechy, sušené ovoce nebo dokonce kousky sušeného kokosu pro různorodost chutí.
  • Jaké má kinder mléčný řez s medem výživové hodnoty? Nutriční hodnoty se liší v závislosti na konkrétním receptu, ale obecně obsahuje kinder mléčný řez s medem hodně kalorií z tuku a cukru, a proto by měl být konzumován s mírou jako lahodná pochoutka.

Viz také:

Photo of author

Tereza

Napsat komentář