Játrové sušenky pro psy recept


Pokud máte psa, který miluje dobrotky, jste na správném místě! V tomto článku vám ukážeme, jak jednoduše a rychle připravit lahodné játrové sušenky pro vašeho chlupatého přítele. Tato domácí pochoutka je plná chutného játrového aroma a zároveň zdravá alternativa k mnoha komerčním psím dobrotkám.

Ingredience:

Pro přípravu těchto lahodných játrových sušenek pro psy budete potřebovat následující ingredience:

  • 500g čerstvé hovězí játra
  • 1 šálek celozrnné mouky
  • 1 vejce
  • 2 lžíce olivového oleje

Postup:

Nyní vám představíme jednoduchý postup, jak připravit tyto lahodné játrové sušenky pro vašeho psa:

  1. Nejprve si předehřejte troubu na 180°C.
  2. Játra omyjte a odstraňte případné šlachy. Následně je nakrájejte na menší kousky.
  3. V míse smíchejte játra, celozrnnou mouku, vejce a olivový olej, dokud nedostanete hladké těsto.
  4. Těsto rozválejte na pomoučeném vále a vykrájejte z něj různé tvary sušenek, například kostičky nebo hvězdičky.
  5. Položte sušenky na plech vyložený pečicím papírem a dejte péct do předehřáté trouby po dobu asi 20-25 minut, dokud nejsou sušenky zlatavě hnědé.
  6. Nechejte sušenky vychladnout a pak je můžete nabídnout svému psímu kamarádovi.

Doporučení:

Tyto játrové sušenky jsou skvělou odměnou pro vašeho psa a zároveň jsou zdravější alternativou k mnoha komerčním psím dobrotkám, které často obsahují spoustu přidaných konzervantů a umělých látek. Můžete je uchovávat v uzavřené dóze až po dobu jednoho týdne. Pokud chcete sušenky více zpevnit, můžete do těsta přidat trochu více mouky. Nezapomeňte však, že psům by neměly být podávány příliš mastné potraviny, takže tuto pochoutku podávejte s mírou.

Možnosti variace receptu:

Kromě základních ingrediencí můžete do receptu na játrové sušenky pro psy přidat další složky, které zvýší jejich chuťovou atraktivitu. Například můžete přidat nastrouhanou mrkev nebo petržel pro extra vlákninu a vitamíny. Další možností je přidání vařeného quinoa nebo ovesných vloček pro zvýšení obsahu vlákniny a bílkovin.

Zdravé alternativy:

Pokud preferujete ještě zdravější variantu, můžete nahradit celozrnnou mouku ovesnou moukou nebo kokosovou moukou. Tyto alternativy jsou bohaté na vlákninu a mají nižší obsah sacharidů než klasická pšeničná mouka.

Bezlepková možnost:

Pro psy s intolerancí na lepek můžete použít bezlepkovou mouku, jako je mouka z mandlí, mouka z kaštanů nebo mouka z čiroku. Tím zajistíte, že vaše játrové sušenky budou snadno stravitelné a vhodné i pro psy s citlivým trávením.

Ingredience Množství
Játra 500g
Celozrnná mouka 1 šálek
Vejce 1 kus
Olivový olej 2 lžíce

Viz také:

Photo of author

Eddy

Napsat komentář