Recept na Long Island Iced Tea


Dnešním tématem je recept na legendární nápoj zvaný Long Island Iced Tea. Tento koktejl, známý svou silnou chutí a vysokým obsahem alkoholu, patří mezi oblíbené volby pro ty, kteří vyhledávají osvěžení a zábavu. Jeho příprava vyžaduje pečlivost a správné množství ingrediencí, aby byl výsledek co nejlepší. Připravte se na dobrodružství v mixologii a vyzkoušejte si tento ikonický koktejl s námi!

Ingredience

Pro přípravu Long Island Iced Tea budete potřebovat následující ingredience:

 • 30 ml vodky
 • 30 ml rumu
 • 30 ml ginu
 • 30 ml tequily
 • 30 ml citronové šťávy
 • 30 ml jednoduchého sirupu
 • 30 ml coly
 • Led
 • Plátek citronu pro ozdobu

Příprava

1. Začněte tím, že si připravíte všechny ingredience. Zajistěte, že máte k dispozici všechny potřebné alkoholické nápoje, citronovou šťávu, jednoduchý sirup, colu a led.

2. V koktejlovém shakeru smíchejte vodku, rum, gin, tequilu, citronovou šťávu a jednoduchý sirup. Přidejte led a důkladně protřepejte, aby se všechny ingredience dobře promíchaly a nápoj zchladil.

3. Nalijte směs do vysokého sklenice naplněného ledem.

4. Postupně přilijte colu, aby vznikl charakteristický černý odstín Long Island Iced Tea.

5. Ozdobte koktejl plátkem citronu a podávejte ihned.

Tipy a triky

– Pokud preferujete silnější chuť, můžete upravit poměr ingrediencí a přidat více tvrdého alkoholu.
– Pro osvěžující twist můžete přidat do směsi malé množství čerstvé máty.
– Ujistěte se, že sklenice, ve které servírujete koktejl, je dostatečně chlazená, aby se zachovala jeho lahodná chuť.

Nyní, když znáte postup přípravy Long Island Iced Tea, neváhejte si tento ikonický koktejl vyzkoušet doma. Překvapte své přátele na večírku či si dopřejte osvěžení po náročném dni. Buďte však opatrní, tento nápoj může být velmi silný a rychle se dostat na hlavu. Ať je vaše zážitek z pití Long Island Iced Tea bezpečný a zábavný!

Varianty receptu

Existuje několik variant receptu na Long Island Iced Tea, které můžete vyzkoušet podle svých preferencí:

 • Bezalkoholická verze: Pokud si přejete užít chuť tohoto koktejlu bez alkoholu, můžete nahradit alkoholické ingredience nealkoholickými náhražkami a přidat více citronové šťávy a coly pro zachování chuti.
 • Fruchtová varianta: Přidejte do směsi čerstvé ovoce jako jahody, maliny nebo ananas pro zvýraznění ovocného charakteru nápoje. Tato varianta přidává do koktejlu další vrstvu chuti a osvěžení.
 • Kávová příchuť: Pro milovníky kávy lze přidat do směsi espresso nebo kávový likér, což dodá koktejlu jemnou kávovou příchuť a trochu extra energie.

Nejčastěji kladené otázky

Otázka Odpověď
Jaký je původ Long Island Iced Tea? Long Island Iced Tea vznikl v USA v dobách prohibice jako nápoj, který vypadá jako nevinný ledový čaj, ale obsahuje silné alkoholické ingredience.
Je Long Island Iced Tea vhodný pro lehké pití? Tento nápoj je známý svou silnou chutí a vysokým obsahem alkoholu, proto je vhodný spíše pro ty, kteří mají rádi silnější koktejly.
Dá se Long Island Iced Tea upravit pro vegany? Ano, recept na Long Island Iced Tea lze upravit pro vegany použitím vhodných náhražek za alkoholické ingredience, jako jsou například rostlinné rumy nebo gin.

Viz také:

Photo of author

Sylva

Napsat komentář