Pravé italské těsto na pizzu recept


Vítejte v našem receptu na pravé italské těsto na pizzu! Pokud toužíte po dokonalé pizze, která vám přinese chuť Italstva přímo do vaší kuchyně, jste na správném místě. S naším receptem vytvoříte těsto, které bude lehké, křehké a plné chuti. Připravte se na gastronomickou cestu do srdce italské kuchyně!

Příprava těsta

Nejdůležitější částí pravé italské pizzy je samozřejmě těsto. Začneme s přípravou těsta. Budete potřebovat:

  • 500 g italské pizzy (typ 00)
  • 1 lžička soli
  • 1 lžička cukru
  • 7 g suchého droždí
  • 300 ml teplé vody

Do mísy prosijte mouku a přidejte sůl a cukr. Ve sklenici rozpusťte droždí ve teplé vodě a nechte jej asi 5 minut pěnit. Poté přidejte droždí do mísy s moukou a začněte hníst těsto. Hněťte asi 10 minut, dokud nedosáhnete hladké a pružné konzistence těsta.

Poté těsto vytvarujte do koule a dejte ho do mísy, kterou jste lehce potřeli olivovým olejem. Zakryjte utěrkou nebo potravinovou fólií a nechte těsto kynout asi hodinu na teplém místě, dokud se zdvojnásobí svůj objem.

Vytvoření pizzy

Po vykynutí těsta předehřejte troubu na nejvyšší teplotu (ideálně kolem 250°C) a připravte si náplně podle svého výběru. Těsto rozválejte na tenký plát a dejte ho na plech vyložený pečicím papírem.

Nyní přidejte svou oblíbenou omáčku a náplň, jako jsou rajčatový základ, sýr mozzarella, šunka, žampiony a další ingredience podle vaší chuti. Nezapomeňte načerpat inspiraci z italských receptů!

Pizzu dejte péct do vyhřáté trouby a pečte asi 10-15 minut, nebo dokud těsto nezačne zlatě hnědnout a náplň se rozplyne do lákavého stavu.

Dokončení a servírování

Po upečení vyndejte pizzu z trouby a nechte ji trochu vychladnout. Posypte ji čerstvým bazalkovým listem a zakápněte olivovým olejem pro dokonalou italskou chuť.

Teď už jen zbývá nakrájet pizzu na kousky a podávat! Připravte se na chvíle, kdy vaše chuťové pohárky budou tančit radostí při každém soustu této skvělé italské pizzy.

Nejčastěji kladené otázky

Zde jsou odpovědi na některé z nejčastějších otázek týkajících se přípravy pravé italské pizzy:

Otázka Odpověď
Jakou mouku použít? Pro pravou italskou pizzu se doporučuje použít italskou pizzovou mouku typu 00, která je jemně mletá a ideální pro těsto pizzy.
Jak dlouho má těsto kynout? Těsto by mělo kynout asi hodinu na teplém místě, dokud nedosáhne zdvojnásobení svého objemu. To je důležité pro dosažení správné konzistence a chuti těsta.
Jakou teplotu má mít trouba? Pro nejlepší výsledky předehřejte troubu na co nejvyšší teplotu, ideálně kolem 250°C. Vyšší teplota pomáhá vytvořit křehkou a křupavou kůrčičku.

Alternativní ingredience

Pokud chcete experimentovat s různými chutěmi a přidat do své pizzy něco nového, zkuste tyto alternativní ingredience:

  • Olivy
  • Kukuřice
  • Ananasy
  • Kořeněná saláma

Kombinace těchto ingrediencí může vaší pizze dodat zajímavé a neotřelé chutě.

Viz také:

Photo of author

Eddy

Napsat komentář