Jak připravit krevety na pánvi

Krevety na pánvi jsou lahodným pokrmem, kterým můžete okouzlit své chuťové buňky. Připravené správným způsobem se mohou stát skvělým jídlem pro večeři nebo dokonce jako součást vaší slavnostní tabule. Následující návod vám ukáže, jak jednoduše a chutně připravit krevety na pánvi.

Potřebné suroviny

Než začnete s přípravou, ujistěte se, že máte připraveny všechny potřebné suroviny. Zde je seznam toho, co budete potřebovat:

 • Krevety (čerstvé nebo mražené, podle vašich preferencí)
 • Olivový olej nebo máslo
 • Česnek (mletý nebo nasekaný)
 • Sůl a pepř
 • Koření dle chuti (například paprika, čili, koriandr)
 • Čerstvé bylinky (například petržel nebo koriandr)
 • Čerstvý citrón

Postup

1. Pokud používáte mražené krevety, dejte je do misky a nechte je rozmrazit v lednici přes noc.

2. Před přípravou krevet omyjte pod tekoucí vodou a osušte je papírovým ubrouskem. Ujistěte se, že jsou krevety zbavené jakéhokoli pevného materiálu nebo krunýře.

3. Na pánvi rozehřejte olivový olej nebo máslo. Přidejte nasekaný česnek a nechte ho na pánvi opékat, dokud nezačne vydávat vůni.

4. Přidejte krevety na pánvi a nechte je smažit asi 2-3 minuty na každé straně, dokud nezmění barvu na růžovou a nezačnou být průhledné.

5. Během smažení přidejte sůl, pepř a vaše oblíbené koření dle chuti. Můžete také přidat čerstvé bylinky pro extra chuť.

6. Jakmile jsou krevety hotové, vyjměte je z pánve a přendejte je na talíř. Pokapejte je čerstvým citrónem pro osvěžující kyselou chuť.

Podávání

Krevety na pánvi můžete podávat samostatně jako hlavní chod nebo je zkombinovat s rýží, těstovinami nebo čerstvou zeleninou. Podle vaší kreativity a preference můžete také vytvořit omáčku nebo dip, který bude krevetám skvěle doplňovat.

Závěr

Sledováním těchto jednoduchých kroků a použitím kvalitních surovin můžete snadno připravit lahodné krevety na pánvi, které si zamilujete. Buďte kreativní při kořenění a přidávání přísad, abyste dosáhli dokonalé chuti, která bude ohromovat vaše chuťové buňky. Bon appétit!

Další možnosti podávání

Kromě tradičního podávání krevet na pánvi s rýží nebo těstovinami existuje celá řada dalších zajímavých způsobů, jak je servírovat. Zde je pár nápadů:

Podávání Popis
Krevety v tacos Zabalte krevety do křupavých tacos plněných zeleninou a omáčkami podle vašeho výběru.
Krevety v salátu Přidejte krevety do svého oblíbeného salátu pro extra bílkoviny a bohatou chuť.
Krevety na grilu Grilujte krevety na otevřeném ohni pro charakteristickou grilovanou chuť.

Nejčastěji kladené otázky

 • Je lepší používat čerstvé nebo mražené krevety?
 • Jak dlouho by měly krevety smažit na pánvi?
 • Jaké koření doporučujete pro krevety na pánvi?
 • Co je dobré servírovat s krevetami na pánvi?

Viz také:

Photo of author

Eddy

Napsat komentář